ja_igra (1)

Jagodina šokirala Zvezdu na Marakani

Fudbaleri Jagodine napravili su večeras veliko iznenađenje, pošto su u Beogradu savladali Crvenu zvezdu sa 2:1 u utakmici 11. kola Superlige Srbije.
Jagodincima su to prvi bodovi osvojeni u duelima sa crveno-belima u istoriji kluba.
Uz Jagodinu, najzadovoljniji ovakvim ishodom svakako je vodeći Partizan koji sada ima pet bodova više od „večitog“ rivala.
Nije delovalo da će Jagodina napraviti iznenađenje, pošto je Ognjen Mudrinski u 47. minutu krunisao inicijativu Zvezde i doneo radost za oko 10.000 navijača na Marakani.
Jagodinci su do izjednačenja došli u 66. minutu golom Milana Đurića, kojem je prethodno Boban Bajković odbranio penal. Čini se da je sudija Dejan Dimitrijević napravio grešku kada je dosudio penal, ne zato što prekršaj Milana Jovanovića nije postojao, već je on bio pola metra izvan kaznenog prostora.
Potpuni preokret za istorijsku pobedu nad Zvezdom ekipi Jagodine je doneo Dejan Đenić golom u 86. minutu, posle asistencije Miloša Stojanovića.
Najbolju priliku da povisi na 2:0 imao je Ognjen Mudrinski u 57. minutu, kada je posle njegovog šuta Josip Projić izbacio loptu sa gol-linije.
Posle toga došlo je do pada u igri crveno-belih, a napadi ekipe Aleksandra Jankovića uglavnom su bili bez prave završnice u kaznenom prostoru gostiju.
Rezultati i strelci u 11. kolu:
Javor – Hajduk 2:1 (Onjilo 88, Milovanović 90 – Veselinović 40)
Novi Pazar – Sloboda 2:2 (Damjanović 21, Bogunović 85 – Pilipović 29, Ranđelović 69)
Radnički Niš – Partizan 0:4 (Kolarević 7. autogol, S. Šćepović 59, Jojić 72, Ninković 80)
Smederevo – Donji Srem 0:1 (Putinčanin 79)
Radnički Kragujevac – OFK Beograd 3:2 (Spalević 44, Milošković 50, 75 – Trivunović 80. penal, Jovanović 90)
Spartak – BSK 2:1 (Stamenković 65. autogol, Despotović 67 – Živković 38)
Crvena zvezda – Jagodina 1:2 (Mudrinski 47, – Đurić 66, Đenić 86)