futsal

Srbija remizirala sa Českom, prva u grupi

Futsal reprezentacija Srbije igrala je danas nerešeno sa Češkom 2:2 u trećem kolu grupne faze takmičenja na prvenstvu sveta u Bangkoku, i kao prva u grupi E plasirala se među 16 najboljih ekipa.
Golove za Srbiju postigli su Kocić i Bojović, a za Čehe strelci su bili Rešetar i Belej.
Naš tim je do sedmog minuta pre kraja vodio sa 1:0, ali nekoliko stopostotnih propuštenih šansi kaznili su Česi koji preko Rešetara dolaze do izjednačenja.
Bojović je ipak, pet minuta pre kraja postavio stvari na svoje mesto (2:1), ali nepun minut kasnije Česi ponovo izjednačvaju golom Beleja.
Ovaj rezultat je i Čehe odveo u osminu finala, budući da su kao drugi završili takmičenje u E grupi.
Selekcija Srbije je prethodno pobedila EGIPAT (3:1) i KUVAJT (7:2).
Sledeći protivnik izabranika Ace Kovačevića u meču za četvrtfinale biće Argentina 12. novembra.

Povezana vest:  Mesi ubedljivo najplaćeniji fudbaler Evrope, Ronaldo drugi