FUDBALSKA-LOPTA

Smederevci šokirali Jagodinu, Javor bolji od Rada

Fudbaleri Smedereva priredili su danas jedno od najvećih iznenađenja u dosadašnjem toku šampionata Srbije, pošto su u utakmici 12. kola kao gosti savladali Jagodinu sa 1:0 (1:0).
Pogodak za prvi ovosezonski trijumf Smedereva i bekstvo sa poslednjeg mesta na tabeli postigao je Dejan Živković u 44. minutu.
On je na taj način potvrdio da je trener Jagodinaca Simo Krunić bio u pravu kada je uoči meča rekao da će duel sa Smederevom za njegov tim biti teži od meča sa Crvenom zvezdom u prethodnom kolu kada su slavili na Marakani sa 2:1.
Javor je u Ivanjici golom Brazilca Eliomara Silve savladao Rad sa 1:0, dok je Vojvodina istim rezultatom savladala Novi Pazar, pogotkom Aleksandra Kataija već u četvrtom minutu meča.
Sloboda i niški Radnički odigrali su u Užicu bez golova, a pobednika nije bilo ni u duelu kulskog Hajduka i BSK-a iz Borče 1:1.