engleska_logo

ENGLESKA LIGA

Ćićarito tvorac preokreta Junajteda u Birmingemu

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su večeras u Birmingemu ekipu Aston Vile sa 3:2 u utakmici 11. kola Premijer lige i sada imaju četiri boda više od drugoplasiranog Čelsija.

Junajted je na Vila Parku imao dva gola zaostatka, ali je ulazak Ćićarita Ernandeza potpuno promenio tok utakmice.

Činilo se da će Aston Vila, zahvaljujući pogocima dvostrukog strelca Andreasa Vajmana doći do trijumfa i zabeležiti prvu pobedu nad Junajtedom na svom terenu još od 1995. godine.

Povezana vest:  Prosinečki: Nema euforije, okrećemo se Partizanu

Ipak, Vili ni ovaj put, očigledno, nije bilo suđeno.

Meksikanac Ćićarito Ernandez smanjio je zaostatak Junajteda u 57. minutu. Samo pet minuta kasnije opet je ovak igrač bio zaslužan za gol, jer je posle njegovog šuta Ron Flar skrenuo loptu u sopstvenu mrežu.

Junajted je do nova tri boda došao u 87. minutu, kada je Ćićarito iskoristio dobar centaršut Robina van Persija i savladao golmana Aston Vile.

Povezana vest:  Aston Vila isputila pobedu protiv KPR u Londonu

Rezultati i strelci 11. kola Premijer lige:

Arsenal – Fulam 3:3 (Žiru 11, 69, Podolski 23 – Berbatov 29, 67. penal, Kačaniklić 40)

Everton – Sanderlend 2:1 (Felaini 76, Jelavić 79 – DŽonson 45+1)

Reding – Norič 0:0

Sautempton – Svonsi 1:1 (Šniderlin 64 – Dajer 73)

Stouk – KPR 1:0 (Adam 52)

Povezana vest:  Mančester Junajted zainteresovan za golmana Begovića

Vigan – Vest Bromvič 1:2 (Kone 44 – Morison 31, Koldvel 43. autogol).

Aston Vila – Mančester Junajted 2:3 (Vajman 45, 50 – Ćićarito 58, 87, Flar 63. autogol).