spanija_logo

Osasuna ubedljiva u derbiju začelja

Fudbaleri Osasune deklasirali su večeras u Barseloni domaći Espanjol sa 3:0 u derbiju začelja koji je odigran u okviru 11. kola španske Primere. Poslednjeplasiranoj Osasuni to je tek drugi trijumf u šampionatu i ona sada zaostaje samo bod za Espanjolom koji se nalazi na 19. mestu na tabeli.

Alvaro Sehudo je u 22. minutu „načeo“ mrežu Espanjola, prednost je duplirao Kike Sola u 63. minutu, a konačan rezultat postavio je Manuel Onvu u 77. minutu. Ranije danas, u prvom meču 11. kola, Rajo Valjekano je kod kuće savladao Seltu sa 3:2, iako je imao dva gola zaostatka. Strelac pobedonosnog pogotka za domaćina bio je Piti iz penala u 82. minutu. Gosti su od 40. minuta igrali bez isključenog Kabrala.