bre_f95_celebration_de_bruy

Pobede Volfsburga i Verdera

Fudbaleri Volfsburga savladali su večeras u gostima ekipu Hofenhajma sa 3:1 u poslednjoj utakmici 12. kola nemačke Bundeslige, dok je Verder ranije dana na svom terenu slavio protiv Fortune iz Diseldorfa sa 2:1.
„Vukovima“ je to bila tek četvrta pobeda u šampionatu, ali su sada izašli iz zone ispadanja na tabeli.
Japanski internacionalac Makoto Hasebe je doveo Volfsburg u vođstvo u sedmom minutu, prednost je duplirao Bas Dost u 24. minutu, a treći gol za goste dao je Naldo u 78. minutu.
Jedini gol za Hofenhajm postigao je Eren Derdijok u 88. minutu.
Verder je preokretom i sa igračem manje uspeo da dodje do tri boda, a strelci za tim iz Bremena bili su Nils Petersen u 51. i Kevin De Brujn u 82. minutu, dok je gol za Fortunu postigao Jens Langeneke u 10.
U ekipi Verdera Asani Lukimija isključen je u 77. minutu zbog drugog žutog kartona.
Srpski reprezentativac Aleksandar Ignjovski presedeo je ceo mec na klupi domaćina.
Rezultati i strelci:
Verder Bremen – Fortuna Diseldorf 2:1 (Petersen 51, De Bruin 82 – Langeneke 10. penal)
Hofenhajm – Volfsburg 1:3 (Derdijuk 89 – Hasebe 7, Dost 24, Naldo 78)
Juče:
Borusija Dortmund – Grojter Firt 3:1 (Levandovski 3, 16. penal, Gece 42 – Stajber 5)
Hamburger – Majnc 1:0 (Heung Min 63)
Borusija Menhengladbah – Štutgart 1:2 (Štrancl 7 – Harnik 8, Bruvers autogol 72)
Hanover – Frajburg 1:2 (Abdelaue 33. penal – Šmid 12, Rozental 55)
Ajntraht Frankfurt – Augsburg 4:2 (Melders autogol 7, Ajgner 32, Majer 52, 75. penal – Ja Čeol 45, Melders 64)
Nirnberg – Bajern Minhen 1:1 (Fojlner 46 – Mandžukić 3)
TABELA: Bajern Minhen 31 bod, Šalke i Ajntraht po 23, Borusija Dortmund 22, Bajer Leverkuzen 21, Hanover, Verder, Majnc i Hamburg po 17, itd.

Povezana vest:  Baloteli pobegao nepovređen nakon saobraćajnog udesa