f95_hsv_reisinger

Fortuna upisala prvu domaću pobedu protiv HSV-a

U 13. kolu nemačkog fudbalskog prvenstva upisala je Fortuna Dizeldorf svoju prvu domaću pobedu slavivši 2-0 protiv HSV-a.
Pred 52.000 gledatelja na Esprit-Areni prvi je gol postigao Robi Krus u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena, a konačnih je 2-0 postavio Stefan Rajsinger u 63.
Prvi gol na susretu, svoj drugi ovosezonski, Krus je postigao udarcem levom nogom iskosa s leve strane kaznenog prostora, a lopta je pritom pogodila gostujućeg odbrambenog igrača Majkala Mančenea, promenila pravac i prevarila golmana Renea Adlera.
Rajsinger je svoj gol postigao samo pet minuta po ulasku u igru predriblavši prvo dvojicu uspavanih odbrambenih igrača HSV-a i potom zakucavši loptu u levi gornji ugao. „Džokeru“ s klupe je to bio prvi ovosezonski gol kojim je potvrdio prvu domaću pobedu svoje ekipe u sedmoj utakmici.
Do ovog susreta Fortuna je kod kuće u šest susreta osvojila tek četiri boda, a s nova tri boda pobegli su, barem privremeno, iz zone ispadanja i skočili sa 16. na 13. mesto tabele.
HSV je pretrpio šesti poraz i trenutno je deveti.