Darren_Fletcher_Manchester_United_KPR

Mačester Junajted preokretom do vrha

Fudbaleri Mančester Junajteda vratili su se na vrh engleske Premierlige, barem na 24 sata, pobedom na Old Trafordu protiv „fenjeraša“ Kvin Park Rendžersa 3-1.

Uprkos dominaciji Junajteda tokom prvih 45 minuta, obrana KPR-a, koji je u petak ostao bez menadžera nakon što je Mark Hujuz dobio otkaz, izdržala je bez primljenog pogotka sve do poslednjih pola sata utakmice.

Čak su gosti i poveli u 52. minuti preko Džejmija Makija, nakon što je jedan prizeman ubačaj kratko na nogu strelca odbio nesigurni golman Lindegard. Slavlje gostiju trajalo je svega 12 minuta kada je krenuo osmominutni uragan Crvenih đavolaa.

Prvo je Džoni Evans izjednačio na 1-1 u 64. nakon što mu je loptu „spustio“ Deni Velbek, a svega četiri minute kasnije je Daren Flečher zabio za vođstvo Junajteda. Wejn Runi ubacio je loptu u šesnaesterac iz slobodnog udarca, a glavom ju je u mrežu gostiju poslao Flečer.

Povezana vest:  LAV KUP SRBIJE, parovi 16 - finala, Zvezda gostuje u Kraljevu, a Partizan u Apatinu

Konačnih 3-1 postavio je Meksikanac Havijer Hernandez u 72., nakon što ga je u šesnaestercu proigrao Brazilac Anderson.

Junajted je pobedom zaseo na prvo mesto s 30 osvojenih bodova, dva više od gradskog rivala Sitija, koji svoju utakmicu 13. kola igra u nedelju na Stamford Bridgeu protiv Čelsija.

Recimo i da je na tribinama Old Trafforda bio i novi menadžer KPR-a Hari Redknap, te je susret napustio svega nekoliko minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka.

Bodove je u poslednjim sekundama utakmice prosuo Everton koji je na svom Goodisonu remizirao s Norvičem 1-1. Steven Nejsmit doveo je domaćine u vođstvo nakon svega dvanaest minuta, a konačnih 1-1 postavio je Sebastijan Basong u 90. minuti susreta.

Povezana vest:  ARGENTINSKA LIGA, River Plejt debitovao u drugoj ligi pred 40.000 navijača

Od ostalih rezultata izdvojimo poraza Fulhama kod Stoke Sitija. Čarli Adam bio je strelac jedinog pogotka na Britaniji (26. minuta).

Premierliga, 13. kolo:

Sunderland – WBA 2-4 (Gardner 73, Sessegnon 87 / Gera 30, Long 44, Lukaku 81-11m, Fortune 90+4)

Everton – Norwich 1-1 (Naismith 12 / Bassong 90)

Manchester United – QPR 3-1 (Evans 64, Fletcher 68, Hernandez 72 / Mackie 52)

Stoke City – Fulham 1-0 (Adam 26)

Wigan – Reading 3-2 (Jordi Gomez 58, 68, 90+2 / Morrison 35, Al Habsi 79-ag)