nemacka_logo copy

Bajer pobedio Nirnberg, Šalke do boda u finišu

Fudbaleri drugoplasiranog tima nemačke Bundeslige, Bajera iz Leverkuzena, pobedili su danas na svom terenu Nirnberg sa 1:0 i smanjili zaostatak za vodećim Bajernom iz Minhena na sedam bodova. Pobedonosni gol za Bajer postigao je Štefan Kislin u 37. Minute utakmice.

Bajern, međutim, ima priliku da vrati razliku na 10 bodova pošto će svoj meč 15. kola, protiv trećeplasirane Borusije Dortmund, igrati u 18.30 u Minhenu.

Četvrtoplasirani Šalke je tek četiri minuta pre kraja utakmice došao do boda na svom terenu protiv osmoplasirane Borusije Menhengladbah.  Taj meč završen je 1:1. Strelac za domaći tim bio je Julian Drexler, dok je gol za Borusiju dao Igor de Kamargo u 62. minutu.

Povezana vest:  Berluskoni: Milan će opet napustiti teren ako bude rasizma

Uzbudljiva završnica viđena je i u Majncu, gde je istoimeni tim sa 2:1 pobedio Hanover. Pobedu domaćinu doneo je Mađar Adem Šalaji pogotkom u 89. minutu. Prethodno je strelac za Majnc bio Nikolaj Miler u 10. minutu, a za Hanover Kristijan Šulc u 28.

Majnc je veći deo drugog poluvremena igrao sa igračem manje, pošto je zbog drugog žutog kartona u 49. minutu isključen golman Kristijan Vetklo.

Povezana vest:  Hadžijev: Partizan je ozbiljna ekipa, biće nam teško

U ostalim mečevima 15. kola igranim danas Štutgart je kao gost savladao poslednjeplasirani Grojger Firt sa 1:0, dok su Augzburg I Frajburg igrali nerešeno 1:1.

Rezultati i strelci 15. kola Bundeslige.

Šalke – Borusija Menhengladbah 1:1 (Draksler 86 – De Kamargo 62)

Bajer – Nirnberg 1:0 (Kisling 37)

Majnc – Hanover 2:1 (Miler 10, Salai 89 – Šulc 28)

Povezana vest:  Novi poraz Srbije, Vučićević pogodio u drugoj sekundi

Augzburg – Frajburg 1:1 (Verner 9 – Šmid 29)

Grojter Firt – Štutgart 0:1 (Okazaki 45)