Paris_Evian_Lavezzi_Mongongu

PSŽ protiv Evijana stigao do bodova i jubileja

Fudbaleri Pari Sen Žermena večeras su na svom terenu ubedljivo savladali Evijan sa 4:0 u utakmici 16. kola francuskog šampionata.
Pored ubedljivog trijumfa, navijači „svetaca“ ovaj meč će pamtiti i po činjenici da je PSŽ postigao 3.000 gol u prvoj ligi u klupskoj istoriji.
Do ovog meča Parižani su imali 2.998 pogodaka na svom kontu, a večeras je strelac drugog gola na utakmici, odnosno jubilarnog 3.000 za klub bio Ezekijel Laveci u 31. minutu.
Zlatan Ibrahimović je tri minuta pre toga doveo domaću ekipu u vođstvo. U strelce su se još upisali Tijago Mota u 84. i Kevin Gameiro u 86. minutu.
„Svecima“ je ovo tek druga pobeda u poslednjih šest prvenstvenih mečeva, ali je izuzetno važna u borbi za titulu. PSŽ sada ima samo dva boda manje od vodećeg Liona koji sutra u lokalnom derbiju gostuje Sent Etjenu.
Povezana vest:  FIFA poklanja japanskom fudbalu šest miliona dolara