FUDBALSKA-LOPTA
Uhapšen navijač Svonsija zbog rasizma

Policija u Svonsiju uhapsila je večeras jednog navijača lokalnog fudbalskog premijerligaša zbog sumnje da je na rasnoj osnovi vređao igrača Noriča Sebastijena Basonga.
 Incident se desio u 77. minutu današnje utakmice, kada je gostujući Norič dao četvrti gol.
 Kamerunac Basong, koji je postigao jedan pogodak u pobedi od 4:3, odmah je prijavio slučaj glavnom arbitru Hauardu Vebu.
 -U roku od 10 minuta redari su došli do snimka, pogledali ga, identifikovali osumnjičenog i on je odmah uhapšen. Naš klub je prethodnih godina uložio velike napore da se izbori sa problemom rasizma i da od Svonsija napravi mesto gde će dolaziti cele porodice – navodi se u saopštenju Svonsija.
 Menadžer Noriča Kris Haton, jedini tamnoputi trener u Premijer ligi, zahvalio je upravi Svonsija na brzoj reakciji.
 -Stvarno mi je žao zbog ovoga što se desilo, jer smo danas na terenu videli sjajan fudbalski meč. Svonsi je reagovao na pravi način – dodao je Haton.