Wayne Rooney  Ashley Young  Robin van Persie

Van Persi presudio Sitiju

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su danas kao gosti ekipu Sitija sa 3:2 (2:0), u derbi meču 16. kola Premijer lige.
U utakmici dva vodeća tima na tabeli, Junajted je uspeo da nanese prvi poraz Sitiju u šampionatu i to golom Robina van Persija u 92. minutu.
Ovom pobedom izabranici Aleksa Fergusona su odmakli gradskom rivalom na šest bodova prednosti, ali daleko od toga da je šampionska trka završena.
Junajted nije briljirao, ali je iskoristio svoje šanse i preko rasploženog Vejna Runija, koji je mrežu Harta zatresao u 16. i 29. minuut, već na poluvremenu došao do visoke prednosti.
U nastavku meča gosti su se povukli na svoju polovinu, što je Siti iskoristio i zaigrao bolje. Jaja Ture je u 60. minutu smanjio prednost rivala, a izjednačenje je doneo Zabeleta u finišu utakmice.
Delovalo je da će gradski derbi biti završen bez pobednika, ali je Van Persi sjajnim slobodnim udarcem doneo važna tri boda svom timu u nadoknadi sudijskog vremena.
Srpski reprezentativac Matija Nastasić odigrao je ceo meč za Siti.
Rezultati i strelci 16. kola Primere:
Mančester Siti – Mančester Junajted 2:3 (Ture 60, Zabaleta 86 – Runi 16, 29, Van Persi 90+2)