Iker_Casillas_2012

Santa Kruz srušio Real, Kasiljas na klupi posle 10 godina

Fudbaleri Malage večeras su na svom terenu pobedili madridski Real sa 3:2 u derbi utakmici 17. kola španske Primere.
Ako su do sada i gajili neku nadu, najvatreniji navijači Reala večeras su se definitivno oprostili od šampionske trke sa Barselonom, pošto sada za liderom zaostaju 16 bodova.
Kako stvari stoje, kraljevskom klubu predstoji grčevita borba sa Atletikom i Malagom za drugo mesto na tabeli.
Pored rezultata, utakmicu na „La Rosaledi“ obeležila i odluka trenera Reala Žozea Murinja da iz startne postave eliminiše golmana Ikera Kasiljasa.
Poslednji put to se desilo Kasiljasu pre 10 godina na utakmici sa Deportivom iz La Korunje. Umesto Kasiljasa večeras je šansu dobio Adan Garido.
Realov „dželat“ večeras je bio dvostruki strelac Roke Santa Kruz, ali je najlepši gol postigao Isko u 49. minutu kada je Malaga povela sa 1:0.
Madriđani su samo na momente uspevali da pariraju Malagi, a gol koji je postigao Karim Benzema u 82. minutu samo im je dao lažnu nadu da mogu do preokreta.
Ovo je ekipi Malage bila prva pobeda nad Realom još od 1983. godine.
Rezultati i strelci u 17. kolu:
Betis – Majorka 1:2 (Ečebarija 5 – Viktor 30, Markez 47. penal)
Valjadolid – Barselona 1:3 (Gera 89 – Ćavi 43, Mesi 60, Teljo 90)
Osasuna – Granada 1:2 (Ninjo 8 – Majnc 41, Benitez 48)
Malaga – Real Madrid 3:2 (Isko 49, Santa Kruz 73, 76 – Sančez 66. autogol, Benzema 82)