MARKO_JOVANOVIC_FK_PART_BSK21. KOLO JELEN SUPER LIGE

Partizan jedva, Zvezda sutra

Fudbaleri Partizana pobedili su na Karaburmi ekipu BSK iz Borče sa 2:1 u 21. kolu Jelen Superlige Srbije. Danas je odigrano šest utakmica ali, najvažnija utakmica bila je na stadionu OFK jer su crno beli, za sada, preuzeli vođstvo na tabeli, barem do sutrašnjeg meča Zvezde i Vojvodine.

Ekipa Gorana Stevanovića poveli su golom Klea u šestoj minuti. Crno beli su imali inicijativu u prvom poluvremenu i na odmor se otišlo sa vođstvom crno belih. U nastavku igre BSK je krenuo agresivnije i Borčani su realizovali napade u 71. minutu pogotkom Obrovca posle velike greške golmana Partizana Božovića. Ekipa Partizan je do trijumfa stigla u poslednjem minutu golom Marka Jovanovića.

Povezana vest:  Božović: Nismo pogrešili s Babunskim i Le Telekom

U Kragujevcu Metalac je golom Jakšića u 48. minutu savladao Mladi radnik rezultatom 1:0, a Napredak je u Kruševcu, golovima Vujovića u 25. i 32. minutu, pobedio Borac sa 2:0. OFK Beograd je u gostima savladao Smederevo 1:0 i jedini gol na meču dao je Žeravica u 18. Minuti igre. Jagodinci su na svom terenu bili bolji od Hajduka s 2:0. Golove za Jagodince postigli su Mihajlović u 43. i Bojović u 82. minuti sa bele tačke. Spartak je u Subotici golom Popovića u 70. minutu pobedio Čukarički 1:0.

Povezana vest:  Žreb parova osmine finala Kupa Srbije 8. oktobra

U nedelju su na programu dve utakmice. Rad će u nedelju na svom terenu dočekati Javor, dok će Crvena zvezda ugostiti novosadsku Vojvodinu.

SASA_ILIC_FK_PART1Prvo mesto na tabeli drži Partizan sa 53 boda iz 21 meča, dok je Crvena zvezda na drugoj poziciji sa 52 poena iz 20 utakmica.