mihajlovic_fk_jagodinaJELEN SUPER LIGA, 21. KOLO

Jagodina – Hajduk 2:0

U 21. kolu fudbalskog prvenstva Srbije Jagodina je danas na domaćem terenu pobedila ekipu Hajduka iz Kule sa 2:0 (1:0).
Pred oko 1.000 gledalaca na stadionu Jagodinskog sportskog saveza podno Đurđevog brda, po prijatnom, gotovo idealnom vremenu za igru, utakmicu je sudio Svetislav Marušić iz Kraljeva.
Strelci: Mihajlović u 43. Bojović u 82. minuti iz penala. Žuti kartoni: Šljivić, Živković, Mihajlović i Janošević (Jagodina), Stanić i Trajković (Hajduk). Crveni kartoni: Zečević (Jagodina), Dukić (Hajduk).
Jagodina: Zečević (Janošević), Mihajlović, Čančarević, Simčević, Šljivić, Marjanović (Živković), Spasojević, Cilinšek, Bojović, Novković, Ivanović.
Hajduk: Brać, Dukić, Fejsa, Stanić (Lalević), Trajković, Brković, Kekezović, Bogić, Panjković (Topčagić), Živanović (Komazec), Marjanović.
Fudbaleri Jagodine, iako desetkovani neigranjem ključnih igrača: Ognjenovića, Lukića i Đorđevića, imali su tokom cele igre blagu inicijativu, vise se kretali, više udaraca uputili na gol gostiju.
Ipak, na gol se čekalo sve do 43. minuta, kada je Mihajlović dobro reagovao na centaršut Marjanovića i iz gužve, sa oko pet do šest metara, pogodio prečku od koje se lopta odbila u gol Hajduka.
Pre toga, u 25. minuti Šljivić je sa oko 20 metara pogodio stativu golmana Braća, na mestu gde se spaja sa prečkom.
Pred sam kraj prvog poluvremena, u 47. minuti, došlo je do koškanja u šesnastercu domaćih između golmana Zečevića i levog beka Hajduka Dukića, nakon čega im je sudija Marušić dodelio crvene kartone.
Gosti su imali veoma dobru, stopostotnu priliku da izjednače u 52. minuti, kada je Marjanović, promašio prazan gol.
U 81. minuti, nakon obaranja Simčevića u šesnaestercu Hajduka, sudija Marušić dosuđuje jednaesterac za domaćina. Minut kasnije Bojović je bio siguran i povećao vođstvo Jagodine.

Povezana vest:  LIGA ŠAMPIONA, Murinjo: Moji igrači su heroji! Zaneti: Zaslužili smo finale