AS_RomaRoma stiže Inter

Roma je savladala Inter u derbi meču 31. kola sa 2:1 i tako se primakla na samo bod razlike šampionu…..
Roma je bolje započela utakmicu, fudbaleri Intera delovali su umorno, linija odbrane bila je prilično nesigurna, pa su fudbaleri rimske „Vučice“ posle petanestak minuta igre poveli golom De Rosija. Inter je pokušavao preko Stankovića, anjbolju šansu za izjednačenje imali su na samom kraju prvog poluvremena, kada je Samuel pogodio stativu.
U drugom delu utakmice gostujući tim je krenuo napadački, a izjednačujućem golu doprinela je i velika sudijska greška. Pandev, koji je u 66. minutu zamenio Stankovića, bio u ofsajdu, dodao loptu Snajderu koji je prosledio Militu, koji je zatresao mrežu Rome. Ali radost gostiju je bila kratkog veka.
Luka Toni je samo šest minuta kasnije doneo prednost Rimljanima.
Rom sada yaostaje samo bod za vodećim Interom, a ako Milan sutra savlada Lacio i približi se takođe na bod razlik, moćićemo da uživamo u najzanimljivijoj trci za „Skudeto“ u poslednjih nekoliko godina.

Povezana vest:  Marić zadovoljan, Mrkić traži vreme i strpljenje