italija_logo

ITALIJANSKA LIGA

Sampdorija bolja od Juventusa i sa igračem manje

Fudbaleri Juventusa izgubili su danas u Torinu od Sampdorije sa 2:1 (0:1), dok je istim rezultatom Milan savladao Sijenu u utakmicama 19. kola italijanske Serije A. Juventus je na svom terenu doživeo treći poraz u šampionatu i to od Sampdorije, koja je više od 60 minuta imala igrača manje.

Aktuelni prvak sada ima samo pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Lacio.

Tim iz Torina u vođstvo je doveo Đovinko u 24. minutu iz penala, a preokret gostiju iz Đenove režirao je dvostruki strelac Maurisio Ikardi.

Povezana vest:  Milito: Sad želim postizati golove za Argentinu na SP

Srpski reprezentativac Nenad Krstičić asistirao je kod prvog pogotka i u 75. minutu zaradio žuti karton.

Milan je golovima Bojana Krkića u 67. i Pacinija sa bele tačke u 80. minutu trijumfovao protiv Sijene, koja je u finiši meča postigla počasni pogodak.

Gradski rival Inter doživeo je ubedljiv poraz na gostovanju protiv Udinezea 3:0. Crveni karton u redovima „neroazura“ zaradio je Žuan u 65. minutu, a pobedu timu iz Udina doneli su Antonio Di Natale (63, 79) i Luis Muriel, strelac u 75. minutu.