fa cupMilton Kejns šokirao KPR, Norič ispao od petoligaša iz FA kupa

Fudbaleri trećeligaša Milton Kejnsa napravili su danas veliko iznenađenje u meču četvrtog kola engleskog FA kupa, pošto su u gostima ubedljivo savladali premijerligaša Kvins Park Rendžers sa 4:2.
Član elitne engleske lige tek u završnici je, preko DŽeja Botrojda u 83. i Fabija u 90. minutu, uspeo da ublaži poraz.
Gosti su poveli već u četvrtom minutu autogolom Armana Traorea, a u 40. minutu prednost je duplirao Rajan Lav. Strelac trećeg gola bio je Rajan Harli u 50. minutu, a šest minuta kasnije mrežu domaćih zatresao je i Daren Poter.
Malo je nedostajalo da i Arsenal razočara navijače, ali da tako ne bude potrudio se Teo Volkot koji je postigao pobedonosni gol za „tobdžije“ na gostovanju drugoligašu Brajtonu (3:2).
Volkot je osigurao trijumf tek pet minuta pre kraja meča, a prethodno je Arsenal dva puta iz ruku ispustio vođstvo.
Strelac prva dva gola za goste bio je Olivije Žiru u 16. i 56. minutu, dok su pogotke za Brajton postigli Ešli Barns (35. minut) i Leonardo Uloa (62. minut).
Manje sreće imao je premijerligaš Norič, koji je kod kuće izgubio od petoligaša Lutona sa 1:0, a jedini gol dao je Skot Rendel u 80. minutu.