2013 Africa Cup of NationsMali preko Južne Afrike do polufinala

Fudbalska reprezentacija Malija plasirala se večeras u polufinale Kupa afričkih nacija u Južnoj Africi, pošto je u Durbanu posle penala savladala domaćina sa 3:1.
U regularnom toku utakmice bilo je 1:1, a mreže se kasnije nisu tresle u produžecima.
Fudbaleri Južne Afrike su očajno izvodili penale, a samo je Sipive Šabalala u prvoj seriji bio precizan kod domaćina. Sa bele tačke promašili su Din Furman, Mej Mahlangu i Lehonololo Madžoro.
Kod selekcije Malija penale su pogodili Šeik Dijabate, Adam Tambura i Mahaman Traore.
U regularnom toku, Južna Afrika je prva stigla do pogotka, a strelac je bio Tokelo Rantije u 31. minutu. Konačan rezultat ovog dela meča postavio je Sejdu Kejta u 58. minutu.
Selekcija Malija će u polufinalu Kupa nacija igrati protiv boljeg iz meča Obala Slonovače – Nigerija.