Steven Gerrard Manchester City Liverpool

Remi u Mančesteru, Siti na minus devet od Junajteda

Derbi 25. kola Premijer lige između Mančester Sitija i Liverpula završen je danas nerešeno 2:2, pa aktuelni engleski šampion sada zaostaje čak devet bodova za vodećim gradskim rivalom Mančester Junajtedom.
Siti umalo da ostane praznih ruku, jer je Liverpul golom kapitena Stivena Džerarda napravio preokret za vođstvo od 2:1, ali je Serhio Agero pet minuta kasnije ipak sprečio iznenađenje i doneo domaćinu „mršav“ bod.
U timu Mančester Sitija, koji je sve dalje od odbrane titule, Aleksandar Kolarov je u 56. minutu zamenio zemljaka Matiju Nastasića.
Ranije danas Totenhem je osvojio sva tri boda na gostovanju Vest Bromvič Albionu (1:0), pa se učvrstio na četvrtoj poziciji prvenstvene tabele.
Mančester Siti – Liverpul 2:2 (Džeko 23, Agero 78 – Staridž 29, Džerard 73)
VBA – Totenhem 0:1 (Popov 48)
Odigrano juče: Arsenal – Stouk 1:0, Everton – Aston Vila 3:3, Fulam – Mančester Junajted 0:1, Njukasl – Čelsi 3.2, Kvins Park Rendžers – Norič 0:0, Reding – Sanderlend 2:1, Vesthem – Svonsi 1:0, Vigan – Sautempton 2:2.
Tabela: Mančester Junajted 62 boda, Mančester Siti 53, Čelsi 46, Totenhem 45, Everton 42, Arsenal 41, Liverpul 36, Svonsi i VBA po 34, itd.

Povezana vest:  Arsenalu minimalna pobeda protiv Stouk Sitija, ali i povreda Fabregasa