b04 bvb jubel reus

Borusija Dortmund dobila derbi u Leverkuzenu

Fudbaleri Borusije Dortmund savladali su večeras kao gosti ekipu Bajera iz Leverkuzena sa 3:2, u derbi susretu 20. kola nemačke Bundes lige.
Aktuelni šampion zabeležio je 11. pobedu ove sezone, pa je večerašnjeg rivala pretekao na tabeli i sada kao drugoplasirani zaostaje 12 bodova za vodećim Bajernom iz Minhena.
U odličnoj predstavi na „Baj Areni“ gosti su sjajnom igrom već posle deset minuta stekli vodjstvo od 2:0 i činilo se da domaćinu preti debakl. Bajer je, medjutim, zaigrao angažovanije u nastavku, pa je sa dva brzometna gola izjednačio rezultat, ali je minut kasnije Levandovski obezbedio Borusiji zaslužen trijumf.
Blaščikovski je dvadesetak minuta pre kraja uzbudljivog meča propustio da realizuje drugi penal za goste, u čijem sastavu nije bilo povredjenog srpskog reprezentativca Nevena Subotića.
Ranije danas Nirnberg je zabeležio pun pogodak kod kuće protiv Borusije Menhengladbah (2:1) kojim je odmakao od zone ispadanja.
Bajer Leverkuzen – Borusija Dortmund 2:3 (Rajnarc 58, 62 – Rojs 3, Blaščikovski 9. penal, Levandovski 63)
Nirnberg – Borusija Menhenfladbah 2:1 (Simons 4. penal, Pekhart 30 – Herman 58)
Odigrano juče: Fortuna Diseldorf – Štutgart 3:1, Majnc – Bajern Minhen 0:3, Hamburger – Ajntraht Frankfurt 0:2, Hofenhajm – Frajburg 2:1, Šalke – Grojter Firt 1:2, Volfsburg – Augsburg 1:1.
Odigrano u petak: Verder Bremen – Hanover 2:0.
Tabela: Bajern Minhen 51 bod, Borusija Dortmund 39, Bajer Leverkuzen 37, Ajntraht Frankfurt 36, Majnc 30, Šalke i Borusija Menhengladbah po 29, itd.

Povezana vest:  Gudelj: Srbija mora da bude među najboljima u Evropi