bvb ffm torjubel

Het-trik Rojsa za novi trijumf Borusije Dortmund

Fudbaleri Borusije Dortmund večeras su na svom stadionu ubedljivo savladali ekipu Ajntrahta iz Frankfurta sa 3:0 u derbi utakmici 22. kola Bundeslige.
Najbolji igrač u izuzetno zanimljivoj utakmici u Dortmundu bio je napadač domaćih Marko Rojs koji je protivničku mrežu zatresao u osmom, 10. i 65. minutu.
Reprezentativac Srbije Neven Subotić odigrao je dobro svih 90 minuta za ekipu Borusije.
Borusija je od 31. minuta igrala bez isključenog Julijana Šajbera, dok je u 74. minutu u svlačionicu zbog drugog žutog kartona morao i fudbaler gostiju Takaši Inui.
Dortmundu je ovo bila četvrta pobeda u poslednjih pet utakmica u Bundesligi, dok je Ajntraht zabeležio prvi poraz posle tri meča.
Rezultati i strelci 22. kola Bundeslige:
Leverkuzen – Augsburg 2:1 (Kisling 26, Bender 75 – Molders 89)
Fortuna – Grojter Firt 1:0 (Belinghausen 19)
Hamburg – Menhengladbah 1:0 (Van der Vart 24)
Majnc – Šalke 2:2 (Ivanšic 27, Pospeh 63 – Bastos 42,83)
Verder – Frajburg 2:3 (Petersen 40, 65 – Kruse 36, Kaliđuri 54. penal, Ginter 71).
Dortmund – Ajntraht 3:0 (Rojs 8, 10, 65)