Ryan-Giggs-007Junajted sve bliži tituli, Kasorla spasilac Arsenala

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su danas u gostima ekipu Kvins Park Rendžersa sa 2:0 u meču 27. kola Premijer lige, dok je Arsenal na svom terenu savladao Aston Vilu sa 2:1.
Junajtedu je vrata pobede, četvrte uzastopne u šampionatu, otvorio Brazilac Rafael u 23. minutu, a konačan rezultat postavio je veteran Rajan Gigs u 80. minutu.
Srpski internacionalac Nemanja Vidić odigrao je svih 90 minuta za „crvene đavole“ koji sada imaju čak 15 bodova više od gradskog rivala Sitija.
Posle poraza od Blekburna u FA kupu i Bajerna u Ligi šampiona, navijači Arsenala konačano su mogli da vide pobedu svog tima.
Junak trijumfa bio je Santi Kasorla, dvostruki strelac, a pogodak za pobedu od 2:1 postigao je u 84. minutu.
Važnu pobedu u borbi za opstanak ostvario je Vigan koji je u gostima deklasirao direktnog konkurenta, Reding sa 3:0.
Najzaslužniji za trijumf gostiju bio je dvostruki strelac Aruna Kone.