UEFA-Liga-EvropeLIGA EVROPE, REZULTATI
Poraz Čelsija u Bukureštu, velika prednost Lacija

Fudbaleri Čelsija izgubili su večeras u Bukureštu od Steaue sa 1:0 (1:0) u prvom meču osmine finala Lige Evrope, dok je Lacio bio bolji od Štutgarta.
Aktuelni prvak Evrope nije uspeo da opravda ulogu favorita i u Londonu će morati da juri prednost rumunskog kluba.
Jedini gol na meču postigao je Raul Rusesku iz penala, koji je u 34. minutu skrivio Rajan Bertrand.
Srpski reprezentativac Branislav Ivanović odigrao je svih 90 minuta za poraženi tim.
Lacio je na dobrom putu da posle Borusije iz Menhengladbaha eliminiše još jednog nemackog predstavnika. Rimljani su sa 2:0 pobedili Švabe na „Mercedes Benc Areni“.
Golove za tim Vladimira Petkovića postigli su Ederson u 21. i Onazi u 56. minutu.
Minimalnu pobedu pred revanš u Istanbulu zabeležio je Fenerbahče, koji je slavio golom Veba u 81. minutu.
Ranije danas, u prvoj utakmici osmine finala Lige Evrope, fudbaleri Njukasla uspeli su da ostanu neporaženi u Moskvi protiv Anžija (0:0).