Emmanuel Adebayor Tottenham Aston VilaZamalo čudo u Milanu, Totenhem ipak prošao dalje

Fudbaleri Totenhema plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope, iako su večeras, u revanš meču osmine finala, izgubili od Intera sa 4:1 posle produžetaka.
Inter je bio nadomak da napavi senzaciju i eliminiše Totenhem, koji je u Milano došao sa prednošću od tri gola.
Golovima Kasana u 20, Palasija u 52. i auto golom Galasa u 75. minutu neroazuri su anulirali prednost gostiju sa Vajt Hart Lejna i izborili produžetke.
Delovalo je da će izabranici Andree Stramaćonija uspeti da zadaju konačan udarac Totenhemu, ali bruku tima iz Londona sprečio je Emanuel Adebajor, koji je u 96. minutu savladao golmana Handanovića.
Nadu domaćih navijača ponovo je probudio Alvarez u 110. minutu, ali to nije bilo dovoljno za prolazak među osam najboljih.
Produžeci su viđeni i na utakmici između Rubina i Levantea, jer su i posle 180 minuta igre mreže mirovale.
Tim iz Kazanja slavio je golovima Rondona u 100. i Đađuna u 112. minutu.
Ranije danas fudbaleri Bazela izborili su plasman u četvrtfinale, pošto su u Sankt Peterburgu izgubili od Zenita sa 1:0 (1:0).
Zenit nije uspeo da nadoknadi minus od dva gola iz prvog meča, koliko je Bazel slavio u Švajcarskoj.
Domaćin je celo drugo poluvreme imao igrača više, jer je Čileanac Marselo Dijaz dobio drugi žuti karton u 45. minutu, ali izabranicima Lučana Spaletija to nije bilo dovoljno.
Zenit je pet minuta pre kraja imao prilku da utakmicu uvede u produžetke, međutim Žirkov je bio neprecizan sa bele tačke.
Jedini gol na meču postigao je Aksel Vitsel u 30. minutu.
Rezultati:
Rubin – Levante 2:0 (Rondon 100, Đađun 112) – prvi meč 0:0
Zenit – Bazel 1:0 (Vitsel 30) – 0:2
Inter – Totenhem 4:1 (Kasano 20, Palasio 52, Galas 75. a.g, Alvarez 110 – Adebajor 96) – 0:3