Morgan Schneiderlin Southampton LiverpoolLiverpul poražen, trijumf Aston Vile i Arsenala

Fudbaleri Sautemptona pobedili su danas na svom terenu Liverpul sa 3:1, dok je Arsenal na gostovanju protiv Svonsija zabeležio trijumf od 2:0, a Aston Vila je u derbiju začelja bila bolja od KPR sa 3:2, u utakmicma 30. kola Premijer lige.
U meču između Stouka i Vest Bromvič Albiona nije bilo golova.
Liverpul današnjim porazom nije uspeo da nastavi seriju dobrih rezultata u ligi, dok je Sautempton zabeležio bitan trijumf u borbi za opstanak.
Sautepmton je preko Morgana Šnajderlina došao do prednosti već u 6. minutu, da bi prednost udvostručio Riki Lambert iz slobodnog udarca u 33.
Liverpul je u samom finišu prvog dela meča uspeo da smanji rezultat preko Filipa Kutinja.
Konačan rezultat i prvu pobedu Sautemptonu posle tri utakmice bez trijumfa, doneo je Džej Rodriges u 80. minutu.
Ekipa Arsena Vengera je na gostovanju protiv Svonsija slavila sa 2:0 I tako zadržala šanse da se plasira u najelitnije evropsko klupsko takmičenje.
Golove u pobedi nad Svonsijem postigli su Naćo Monjarel u 74. Minute i Žervinjo u samom finišu utakmice.
U veoma uzbudljivoj utakmici u Birmingemu, Aston Vila je protiv direktong konkurenta za opstanak u ligi zabeležila veoma bitnu pobedu.
Kvins Park Rendžers je protiv Aston Vile poveo u 23. minutu, a strelac je bio Džermejn Dženas.
Vila je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena došla do izjednačenja preko Gabrijela Agbonlahora, a prvu prednost domaćoj ekipi doneo je Andreas Vajman u 59. minutu.
Novo izjednačenje na Vila Parku doneo je Andros Taunsend 14. Minuta nakon prvog vođstva domaće ekipe.
Vila je do pobede došla preko Kristijana Bentekea u 81. minutu.
Kasnije večeras lider šampionata Mančester junajted dočekaće Reding, a izabranici Aleksa Fergusona će ako pobede povećati razliku u odnosu na prvog pratioca, gradskog rivala, Sitij, na 15 bodova