JANKOVIC HAJDUK-ZVEZDA
Radnički slavio protiv Zvezde u Nišu

Fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su danas na domaćem terenu Crvenu zvezdu sa 2:1 (1:0), u prvom meču 19. kola Super lige Srbije.
Zvezda je pretrpela peti poraz u šampionatu i trenutno zaostaje osam bodova za vodećim Partizanom, koji od 18 sati dočekuje OFK Beograd.
Nišlije su dokazali da znaju da budu nezgodan protivnik za crveno-bele, pošto su prethodna dva meča izgubili tesnim rezultatom (3:2 i 2:1).
Domaćin je poveo u 44. minutu golom Ljubinkovića, na 2:0 povisio je Škuletić u 68, a jedini gol za Beograđane postigao je Filip Kasalica u 79. minutu.
Izabranici Aleksandra Jankovića poslednjih pola sata imali su igrača manje, jer je sudija Majo Vujović u 62. minutu pokazao drugi žuti karton Nikoli Petkoviću.
Od 14.30 sastaju se Javor – BSK, Radnički Kragujevac – Hajduk, Novi Pazar – Smederevo, dok meč Partizan – OFK Beograd počinje u 18 sati.
Utakmice Vojvodina – Donji Srem, Sloboda – Jagodina i Rad – Spartak odložene su zbog lošeg stanja terena na tim stadionima.
Povezana vest:  Zbog izbora u Kataloniji pomeren derbi Barselona-Real Madrid