Brasil. 2014

J. AMERIKA, SP 2014 KVALIFIKACIJE
Ekvador „preskočio“ Kolumbiju

Golovima Kaiseda, Montera (dva) i Beniteza reprezentacija Ekvadora savladala je jutros u Kitu Paragvaj sa 4:1 (1:1) i znatno povećala šanse da u nastavku kvalifikacija južnoameričke zone obezbedi direktno pravo učešća na Svetskom fudbalskom prvenstvu 2014. godine.
Trijumfom protiv Paragvaja Ekvador je preuzeo drugu poziciju na tabeli sa 20 bodova, ili četiri manje od prvoplasirane Argentine. Argentinci koji su u La Pazu osvojili samo bod protiv Bolivije (1:1), imaju, međutim, i utakmicu više od Ekvadora.
Iznenađenje kola priredila je Venecuela koja je u Puerto Ordazu, golom Hosea Salomona Rondona, savladala Kolumbiju sa 1:0.
Najzad, Urugvaj je još jednom razočarao svoje pristalice pošto je na gostovanju u Santjagu glatko poražen od domaćina, reprezentacije Čilea sa 2:0.
Rezultati i strelci:
PUERTO ORDAZ: Venecuela – Kolumbija 1:0 (1:0)
strelac: Hose Salomon Rondon u 14. minutu.

Povezana vest:  FSS: Karadžić ima pravo da predlaže i interveniše

KITO: Ekvador – Paragvaj 4:1 (1:1)
strelci: Felipe Kaisedo u 38, Džeferson Montero 50. i 74, i Kristijan Benitez u 54. minutu za Ekvador, a Luis Kabaljero u 15. za Paragvaj.

LA PAZ: Bolivija – Argentina 1:1 (1:1)
strelci: Marselo Martins u 25. za Boliviju, a Ever Banega u 44. minutu za Argentinu.

SANTJAGO: Čile – Urugvaj 2:0 (1:0)
strelci: Esteban Paredes u 11. i Eduardo Vargas u 78. minutu.

Paragvaj 11 2 2 7 8:21 8
Brazil, kao domaćin Svetskog prvenstva 2014, ne učestvuje u kvalifikacijama.
Direktno pravo učešća na Mundijalu 2014 steći će četiri prvoplasirane reprezentacije, dok će peta igrati baraž protiv petoplasirane selekcije iz azijske zone.
Kvalifikacije južnoameričke zone nastavljaju se utakmicama 7. juna u kojima se sastaju: