FUDBALSKA-LOPTADeportivo u seriji, treća pobeda u borbi za opstanak

Fudbaleri Deportiva iz Korunje pobedili su večeras na svom stadionu Saragosu sa 3:2 u utakmici 30. kola španske Primere.
Deportivu je ovo treća vezana pobeda protiv direktnih konkurenata u borbi za opstanak, pa su tako sada došli do 26 bodova i 16. pozicije, i sada imaju samo jedan manje od Saragose, koja je prva iznad opasne zone.
Deportivo je prvi došao do vođstva zahvaljujući golu Bruna Game u 11. minutu na asistenciju Huana Karlosa Valerona.
Pet minuta kasnije Saragosa je došla do izjednačenja iz jedanaestrca koji je realizovao Helder Postiga.
Do poluvremena gosti su uspeli da preokrenu rezultat, pošto je Pako Montanjes zatresao mrežu Deportiva u 36. minutu.
Ipak, to nije bio kraj zanimljivog prvog poluvremena na stadionu Riazor, pošto je Karlos Marčena izjednačio rezultat u 40. minutu.
Novu pobedu domaćinu i konačan rezultat postavio je Abraham Minero autogolm u 56. minutu.
Saragosa je poslednjih deset minuta igrala sa igračem manje, pošto je nesreći Minero zaradio drugi žuti karton.

Povezana vest:  Popović: Napuštam Čukarički iz privatnih razloga, Lešnjak novi trener