branislav ivanovic celzi

Čelsi preokretom do pobede, gol Ivanovića, KPR ispustio pobedu

Fudbaleri Kvins Park Rendžersa i Vigana igrali su večeras nerešeno 1:1, a domaćin je ispustio dragocenu pobedu primivši gol u sudijskoj nadoknadi. Susret „davljenika“ u Premijer ligi doneo je dosta uzbuđenja na Loftus Roudu, gde je timu Harija Rednapa bio neophodan trijumf kako bi zadržao šanse za opstanak. U dramatičnom finišu plavo-beli su imali tri boda u rukama nakon pogotka francuskog napadača Loika Remija pet minuta pre kraja, ali su primili gol u četvrtom minutu sudijske nandoknade.
Šon Maloni je iz slobodnog ufarca pogodio levi gornji ugao mreže i sprečio već „viđeno“ slavlje domaćih navijača.
Vigan nakon ovog remija ima 31 bod, koliko i Sanderlend, prvi iznad opasne zone, dok je Kvins Park pretposlednji na tabeli sa sada već minimalnim izgledima da izbegne povratak u niži rang.
Kvins Park Rendžers – Vigan 1:1 (Remi 85 – Maloni 90+4)
Odigrano ranije danas:
Čelsi – Sanderlend 2:1 (Kilgalon 47. autogol, Ivanović 55 – Aspilisueta 45. autogol)
Njukasl – Filam 1:0 (Sise 90+3)
Totenhem – Everton 2:2 (Adebajor 1, Sigurdson 87 – Džakjelka 15, Miralas 53)
Liverpul – Vesthem 0:0
U derbi susretu 32. kola sutra se sastaju vodeći Mančester Junajted i aktuelni šampion Mančester Siti.
Odigrano u subotu: Norič – Svonsi 2:2, Reding – Sautempton 0:2, Stouk – Aston Vila 1:3, Vest Bromvič Albon – Arsenal 1:2.
Tabela: Mančester Junajted 77 bodova, Mančester Siti 62, Čelsi i Totenhem po 58, Arsenal 56, Everton 52, Liverpul 49, VBA 44, itd.

Povezana vest:  ŠPANSKA LIGA, 28.KOLO, Ibrahimović doneo Barselonu pobedu