Arsenal slavlje aston vila

Preokret Arsenala protiv Noriča

Fudbaleri Arsenala pobedili su danas na svom terenu ekipu Noriča sa 3:1 u meču 32. kola engleske Premijer lige i došli do trećeg mesta na tabeli. Norič je veći deo utakmice igrao vrlo dobro i hrabro, a poveo je u 57. minutu golom Majkla Tarnera. Činilo se da će „tobdžije“ prirediti svojim navijačima još jedno neprijatno iznenađenje, ali je domaćin imao „uragansku“ završnicu.
Prvo je u 85. minutu Mikel Arteta iz penala doneo izjednačenje, a tri minuta kasnije fudbaler Noriča Sebastijan Basong postigao je autogol.
Konačan rezultat postavio je Lukas Podolski u 90. minutu.
Ekipa Evertona je na svom stadionu savladala Kvins Park Rendžers sa 2:0 i londonska ekipa je sada sve dalje od očuvanje premijerligaškog statusa.
Rezultati i strelci:
Arsenal – Norič 3:1 (Arteta 85. penal, Basong 88. autogol, Podolski 90 – Tarner 57)
Aston Vila – Fulam 1:1 (N’Zogbija 55 – Delf 66. autogol)
Everton – Kvins Park Rendžers 2:0 (Gibson 40, Aničebe 56)
Reding – Liverpul 0:0
Sautempton – Vest Hem 1:1 (Ramirez 59 – Kerol 66)