siena slavlje

Sijena sve bliža opstanku

Fudbaleri Sijene pobedili su večeras u gostima ekipu Peskare sa 3:2 u prvoj utakmici 31. kola italijanske Serije A i napravili veliki korak u borbi za opstanak. Junak ovog trijumfa gostiju bio je Inosent Emeghara koji je u 86. minutu postigao pogodak vredan tri boda.
Sijena umalo nije ispustila priliku da dođe do pobede, pošto je preko Anhela u 14. i Damijana Zenona (autogol u 33. minutu) imala ubedljivu prednost, ali je dopustila Peskari da izjednači.
Prvo je u Mervan Čelik u 53. minutu prepolovio zaostatak domaćina, a šest minuta kasnije izjednačio je Euženio Tonji.
Ipak, završnica meča pripala je gostima koji će narednih dana slaviti strelca Emegharu.
Ekipa Sijene sada ima tri boda više od timova koji se nalaze u zoni ispadanja.
Rezultati i strelci:
Peskara – Sijena 2:3 (Čelik 52, Tonji 59 – Anđelo 14, Zanon 33 autogol, Emeghara 86)