salke bajern pukki staubtab

Šalke i Leverkuzen podelili bodove u derbiju

Fudbaleri Šalkea i Bajera iz Leverkuzena odigrali su večeras u Gelzenkirhenu nerešeno 2:2 u derbi utakmici 29. kola nemačke Bundeslige. Zadovoljniji ovakvim ishodom može da bude domaćin koji je do boda došao golom Rafaela iz penala tri minuta pre kraja meča.
Prethodno je isključenje zaradio igrač gostiju Omer Toprak.
U prvom delu meča činilo se da će Bajer uspeti lako da osvoji tri boda, pošto je pogocima Simona Rolfsa i Štefana Kislinga imao ubedljivu prednost.
Povratak domaćina započeo je Finac Temu Puki u 71. minutu, a dovršio ga je Rafael.
Rezultati i strelci:
Bajern – Nirnberg 4:0 (Boateng 5, Gomez 17, Rafinja 24, Šaćiri 56)
Volfsburg – Hofenhajm 2:2 (Arnold 14, Naldo 86 – Salihović 35. penal, Bek 63)
Majnc – Hamburg 1:2 (Parker 86 – Son 62, 81)
Grojter Firt – Borusija Dortmund 1:6 (Prib 71 – Gece 12, 45, Gindogan 15, 33, Blaščikovski 28, Levandovski 81)
Fortuna – Verder 2:2 (Rajzinger 2, 49 – Junuzović 16, Latka 70. autogol)
Šalke – Bajer Leverkuzen 2:2 (Puki 71, Rafael 87. penal – Rolfs 39, Kisling 59)