Milan došao do željenog rezultata

UEFA_Liga_Sampiona copyMeč koji je poneo epitet derbija 5. kola, između Milana i Olimpika iz Marseja završen je rezultatom 1:1. Roso neri su sigurno zadovoljniji ovakvim ishodom, pošto su zadržali bod prednosti ispred Olimpika, koji će u poslednjem kolu igrati protiv Reala, dok će italijanska ekipa imati daleko lakši posao protiv Ciriha.
Od početka meča, oba tima su pokazala da neće kalkulisati. Milanu je i nerešen rezultat odgovarao, dok je Olimpik morao da pobedi, kako bi imao nešto jasniju situaciju pred poslednje kolo. Odlično je počelo za Milan, pošto je Borrielo već u 10. minutu doveo u vođstvo crveno crne. Međutim, radost navijača Milana trajala je samo do 16. minuta kada je Lucho izjednačio i pokazao da se francuski tim neće lako predati. Uprkos tome do kraja prvog poluvremena domaćin je bio konkretniji, pa je u 25. Borrielo propustio odličnu šansu da ponovo dovede svoj tim u vođstvo, kao i Pato u 38. minutu.
U nastavku je viđena mnogo kvalitetnija igra. Pirlo je u 50. minutu iz slobodnog udarca pokušao da iznenadi golmana Marseja Mandandu, ali neuspešno. Strelac pogotka za Milan, Borrielo je propusti šanse u 60. i 82. minutu, ali je najbolje prilike za pogodak u drugom poluvremenu imao Olimpik. Prvo je Brandao u 65. minutu sa svega nekoliko metara pogodio prečku, da bi posle kornera u 86. minutu Diawara glavom pogodio stativu.
Olimpiku ostaje da žali za propuštenim prilikama da ostvari pobedu u ovom meču, dok Milan nerešenim rezultatom na ovom meču, u poslednjem kolu zavisi isključivo od sebe.

Povezana vest:  Derbi: Zvezda za nastavak serije ili evropski Partizan