Gareth Bale TottenhamTotenhem preokretom do pobede nad Mančester sitijem

Fudbaleri Totenhema pobedili su danas na svom terenu Mančester siti sa 3:1 u utakmici 34. kola engelske Premijer lige.
Totenhem je tako prekinuo seriju Sitija od tri uzastopne pobede i ostao u trci za direktan plasman u Ligu šampiona.
Ekipa Roberta Manćinija povela je u petom minutu iz prvog ozbiljnog napada. Džejms Milner asistirao je Samiru Nasriju, koji je bez većih problema savladao golmana Uga Ljorisa.
Totenhem je svo do 75. minuta bio u deficitu, a izjednačenje londonskoj ekipi doneo Klint Dempsi, dok je rezultat preokrenuo Džermejn Defo već u 79.
Konačan rezultat postavio je Geret Bejl u 82. minutu.
Aktuelni šampion Siti tako nije iskoristio remi gradskog rivala, pa na tabeli i posle 34. kola zauzima drugo mesto sa 13 bodova zaostatka, dok je Totenhem peti sa 61 bodom.

Povezana vest:  Rajola: PSŽ je pravi klub za Pogbu, ako ode iz Juventusa