Adem Ljajic 2012Fiorentina pobedila Torino, gol Ljajića

Fudbaleri Fiorentine pobedili sudanas na svom terenu Torino sa 4:3, u utakmici 33. kola italijanskog
prvenstva, dok je Inter bio bolji od Parme sa 1:0.
Fiorentina je za 32 minuta povela sa 3:0 golovima Huana Giljerma Kuadrada, Alberta Akvilanija i srpskog fudbalera Adema Ljajića, ali je Torino do 76. minuta uspeo da izjednači.
Golove za goste postigli su Paolo Bareto, Mario Santana i Alesio Čerči.
Pobednički gol za „ljubičaste“ postigao je Romulo u 85. minutu.
Fiorentina se tako učvrstila na četvrtom mestu na tabeli sa 58 bodova, dok je Torino pao na 16. mesto sa 36 bodova.
Fudbaleri Intera pobedili su Parmu sa 1:0 golom Tomaza Rokija u 82. minutu i prekinuli niz od tri poraza.
Ekipa Andree Stramačonija, za koju je igrao srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović, se tako popela na peto mesto sa 53 boda, dok je Parma na 12. mestu sa 39 bodova.
Napoli je na svom terenu pobedio Kaljari sa 3:2. Gosti su poveli u 17. minutu preko Viktora Ibarba u 17. minutu, a izjednačio je autogolom Davide Astori u 47. minutu.
Edinson Kavani doneo je vođstvo Napoliju u 63. minutu, a izjednačio je Matijas Kabrera u 70. minutu. Pobedu domaćima doneo je Lorenco Insinje u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.
Kjevo je na gostovanju golom Pelisijera pobedio Sijenu sa 1:0, a bodove su podelili Roma i Peskara – 1:1 i Katanija i Palermo – 1:1.
Večeras je na programu derbi Juventus – Milan.

Povezana vest:  ŠPANSKA LIGA, Rezultati utakmica 24. kola i tabela