Roberto Soldado Valencia 1

Valensija neumoljiva protiv Osasune

Fudbaleri Valensije ubedljivo su pobedili na svom terenu ekipu Osasune sa 4:0 u prvoj današnjoj utakmici 34. kola španske Primere.
Ovim trijumfom „slepi miševi“ su ostali u trci za četvrto mesto na tabeli koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona sledeće sezone.
Valensija je povela u 39. minutu preko Roberta Soldada, a prednost je duplirao Rikardo Košta u 44. minutu. Strelac trećeg gola za domaćina bio je Ever Banega u 60. minutu, a konačan rezultat postavio je Žonas iz penala u poslednjim trenucima meča.
Gosti su utakmicu završili sa devetoricom igrača. Prvo je isključen Alehandro Aribas u 58. minutu, a ista sudbina zadesila je i Davida Timora u 75. minutu.
Kasnije danas još igraju Granada – Malaga, Real Madrid – Valjadolid i Deportivo – Atletiko Madrid.

Povezana vest:  ŠPANSKA LIGA, Rezultati 24. kola španske Primere i tabela