Paris Evian Lavezzi Mongongu

PSŽ sa deset igrača do remija sa Valensijenom

Fudbaleri Pari Sen Žermena odigrali su nerešeno 1:1 (0:1) sa Valensijenom u poslednjem meču 35. kola prvenstva Francuske i napravili novi korak prema šampionskoj titulu. Parižani tri kola pre kraja imaju sedam bodova više od drugoplasiranog Olimpika iz Marseja, koji je juče savladao Bastiju sa 2:1.
Tim Karla Anćelotija bio je na ivici poraza, pošto su gosti poveli golom Gaela Danika u 17. minutu, a od 43. imali su i igrača više, nakon što je isključen kapiten Tijago Silva.
Ipak, sedam minuta pre kraja veliku radost navijačima na Parku prinčeva izjednačujućim pogotkom doneo je Brazilac Aleks.
Rezultati i strelci 35. kola:
PSŽ – Valensijen 1:1 (Aleks 83 – Danik 17)
Nansi – Lion 0:3 (Gomis 48, 89, Gurkuf 80)
Ren – Nica 0:3 (Cvitanić 52, 71. penal, Bautek 84).
Juče: Marsej – Bastija 2:1, Monpelje – Brest 2:1, Rems – Ajačio 1:1, Sošo – Lorijen 1:0, Tuluz – Lil 4:2, Troa – Evijan 1:0.
Petak: Sent Etjen – Bordo 0:0.
Tabela: Pari Sen Žermen 74 boda, Marsej 67, Lion 63, NIca 60, Sent Etjen 59, Lil 57, Monpelje 51…..

Povezana vest:  Manćini: Želimo Van Persija, ali on će ostati u Arsenalu