Brasil. 2014

KVALIFIKACIJE ZA SP 2014

Ekvador zaustavio Argentinu

U nastavku kvalifikacija južnoameričke zone za Svetsko fudbalsko prvenstvo 2014. godine Argentina je protiv Ekvadora igrala nerešeno (1:1), pa je Kolumbija pobedom protiv Perua (2:0) smanjila prednost „gaučosa“ na samo tri boda uoči završnice ovog takmičenja. Ta tri boda „viška“, međutim, Argentina je stekla posle 13 odigranih mečeva, dok je Kolumbija u istom zaostatku zbog utakmice manje od najvećeg rivala.
Utakmica na Olimpijskom stadionu u Kitu (Ekvador) ostaće upamćena po nesvakidašnjem incidentu argentinskog reprezentativca Havijera Maskerana. Četiri minuta pre kraja susreta Maskerano je šutnuo čoveka koji vozilom iznosi povređene igrače sa terena zbog čega je dobio direktan crveni karton.
Argentinac je potom pokušao da se obračuna sa svima koji su mu bili u blizini, pa je uz jako obezbeđenje ispraćen do svlačionice.
Incidentu Maskerana prethodila su dva važna fudbalska detalja. U 4. minutu Havijer Aguero je iz jednaesterca doveo Argentinu u vođstvu, a 13 minutu kasnije izjednačio je bivši prvotimac beogradske Crvene zvezde Segundo Kastiljo.
Kiks Argentine na najbolji način materijalizovali su Kolumbija i Čile. Kolumbija je golovima Radamela Falkaa i Teofila Gutijeresa već u prvom poluvremenu obezbedila pobedu protiv Perua, dok je Čile sa 3:1 savladao Boliviju. Strelci za Čile bili su Eduardo Vargas, Aleksis Sančez i Arturo Vidal, dok je jedini pogodak za boliviju postigao Marselo Martins.
Najzad, Urugvaj je kao gost savladao Venecuelu sa 1:0, a čovek odluke bio je napadač Napolija Edison Kavani. Ovom pobedom „Urusi“ su ostali u trci za 5. mesto koje vodi u baraž.
Rezultati i tabela:
PUERTO ORDAZ: Venecuela – Urugvaj 0:1 (0:1)
strelac: Edison Kavani u 28. minutu
SANTJAGO: Čile – Bolivija 3:1 (2:1)
strelci: Eduardo Vargas u 16, Aleksis Sančez 18. i Arturo Vidal u 90. minutu za Čile, a Marselo Martins u 32. za Boliviju.
KITO: Ekvador – Argentina 1:1 (1:1)
strelci: Segundo Kastilo u 17. za Ekvador, a Sergio Aguero u 4. minutu iz jedanaesterca za Argentinu.
BARANKILJA: Kolumbija – Peru 2:0 (2:0)
strelci: Radamel Falkao u 12. minutu iz jedanaesterca i Teofilo Gutijeres u 45.