FUDBALSKA-LOPTAMladi fudbaleri Urugvaja i Francuske finalisti SP

Mladi fudbaleri Urugvaja i Francuske finalisti su šampionata sveta za igrače do 20 godina, koji se od 21. juna do 13. jula održava u Turskoj.
Urugvaj je večeras u polufinalnoj utakmici u Trabzonu savladao Irak boljim izvođenjem penala sa 7:6, dok je Francuska ranije danas u Bursi pobedila Ganu rezultatom 2:1.
Južnoamerička selekcija zasluženo je prošla u finale, ali je uspeh ostvarila uz dosta sreće. Iračani su vodili od 34. minuta i požrtvovanom igrom bili na korak od cilja, ali su Urugvajci izjednačili tri minuta pre kraja golom Buena.
U produžecima nije bilo pogodaka, a fudbaleri Urugvaja bili su precizniji sa „bele tačke“ i izborili šansu da se bore za titulu.
Urugvaj – Irak 1:1 (Bueno 87 – Adnan 34), produžeci 1:1, penalima 7:6.
Francuska – Gana 2:1 (Toven 43, 74 – Asifuah 47)
Finalna utakmica svetskog prvenstva između Urugvaja i Francuske igra se u subotu 13. jula od 21 sat u Istanbulu, gde se prethodno od 18 sati u utakmici za treće mesto sastaju Irak i Gana.