oumaru par voj (2)

Vojvodina pobedila Honved sa 2:0, majstorstvo Oumarua

Fudbaleri Vojvodine večeras su u Novom Sadu savladali ekipu mađarskog predstavnika Honveda sa 2:0, u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Golove na stadionu Karađorđe postigli su Branislav Trajković u 19. i Stojan Vraneš u 71. minutu iz jedanaesterca.
Uspeh Novosađana je tim veći ako se zna da su 70 minuta igrali sa igračem manje, jer je sudija Rudi Buke iz Francuske u 21. minutu pokazao crveni karton Bojanu Nastiću zbog prekršaja nad odbrambenim igračem Honveda Botonom Baratom.
Kraj meča navijači Vojvodine, njih oko 7.000, dočekali su u karnevalskoj atmosferi, a pravim ovacijama sa terena je ispraćen Abubakar Oumaru, nad kojim je i načinjen jedanaesterac koji je uspešno izveo Vraneš.
U toj akciji Oumaru je prikazao pravo fudbalsko majstorstvo kada je sam predriblao celu odbranu protivnika nateravši ih da ga sruše u šesnaestercu. Vojvodina je tako stekla lepu prednost pred revans koji je na programu sledećeg četvrtka u Buduimpešti.

Povezana vest:  Atletik preokretom do novog domaćeg slavlja, Ercules postigao 4 gola u 25 minuta