pep gvardiola 2013

Dortmund osvojio trofej i pokvario Gvardiolin debi

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda osvojili su Superkup Nemačke, pošto su večeras na svom terenu, u izuzetno uzbudljivoj utakmici pobedili prvaka države i Evrope, minhenski Bajern sa 4:2. Izabranici Jirgena Klopa zasluženo su stigli do trofeja i pokazali da se Bajern, uprkos očekivanjima javnosti, ipak neće prošetati do pehara ove sezone.
Ujedno, „milioneri“ su se na ovaj način, barem donekle revanširali Bajernu za poraz u finalu Lige šampiona prošle sezone.
Takođe, trofejni španski stručnjak Pep Gvardiola neće po dobrom pamtiti takmičarski debi na klupi Bajerna.
Junak trijumfa bio je Marko Rojs koji je postigao dva gola, prvi i poslednji na utakmici.
Borusija je povela već u šestom minutu preko Rojsa, a izjednačio je Arjen Roben u 54. minutu.
Samo dva minuta kasnije štoper Bajerna Danijel van Bujten postigao je autogol, a na 3:1, maltene već u sledećem napadu, povisio je Ilkaj Gundogan.
Poraz Bajerna ublažio je, drugim golom na meču Roben u 64. minutu, a konačan rezultat postavio je Rojs u 86. minutu. Klubu iz Dortmunda to je četvrti trofej nacionalnog Superkupa u istoriji. Reprezentativac Srbije Neven Subotić odigrao je celu utakmicu u dresu Borusije.

Povezana vest:  Dešan treći čovek koji je osvojio SP kao igrač i kao selektor