dortmund reus sahin

Dortmund teško do pobede, Herti bod u Nirnbergu

Fudbaleri Borusije Dortmund savladali su danas na domaćem terenu ekipu Ajntrahta iz Braunšvajga sa 2:1, dok su Nirnberg i Herta ugrali nerešeno 2:2, u preostalim utakmicama drugog kola nemačke Bundes lige.
Očekivalo se da će nemački i evropski vicešampin lako izaći na kraj sa timom koji se posle 28 godina vratio u elitu, međutim, gosti iz Braunšvajga su igrali ravnopravno sve do završnice susreta, kada je Borusija postigla dva gola u roku od deset minuta.
Srpski defanzivac Neven Subotić propustio je današnji meč kluba iz Dortmunda.
Herta je nastavila sa dobrim partijama i bila na korak od trijumfa u Nirnbergu, ali je domaćin na kraju iščupao bod golom u pretposlednjem minutu.
Nirnberg – Herta 2:2 (Drmić 40, Kijotake 89 – Alagi 61, Roni 78. penal)
Borusija Dortmund – Ajntraht Braunšvajg 2:1 (Hofman 75, Rojs 86. penal – Levandovski 89. autogol)
Odigrano juče: Volfsburg – Šalke 4:0, Štutgart – Bajer Leverkuzen 0:1, Frajburg – Majnc 1:2, Verder – Augsburg 1:0, Ajntraht Frankfurt – Bajern Minhen 0:1, Hamburger – Hofenhajm 1:5, Borusija Menhengladbah – Hanover 3:0.