Neymar igra

Barselona sigurna protiv Sosijedada, Nejmar konačno strelac

Fudbaleri Barselone savladali su večeras na domaćem terenu ekipu Sosijedada sa 4:1, a susret šestog kola španske Primere rešen je već u prvom delu, kada je aktuelni šampion stekao tri gola prednosti.
Barselona je za samo tri minuta povela sa 2:0. Brazilac Nejmar postigao je prvi prvenstveni pogodak otkako je stigao na Nou Kamp iz Santosa, Leo Mesi se upisao već sedmi put u strelce ove sezone, a nedostižno vođstvo obezbedio je Serhio Buskets.
U nastavku meča tempo je splasnuo, La Belja je postigao počasni pogodak za goste iz San sebastijana, da bi konačan rezultat postavio Bartra.
Levante i Valjadolid podelili su bodove igrajući 1:1.
Barselona – Sosijedad 4:1 (Nejmar 5, Mesi 8, Buskets 23, Bartra 77 – La Belja 64)
Levante – Valjadolid 1:1 (Baba 36 – Guera 42)
Od 22 sata igraju Atletiko Madrid – Osasuna i Malaga – Almerija.
Sutra se sastaju Granada – Valensija, Sevilja – Rajo Valjekano i Elče – Real Madrid, a u četvrtak Atletik Bilbao – Betis, Hetafe – Selta i Viljareal – Espanjol.
Tabela: Barselona 18 bodova, Atletiko Madrid 15, Real Madrid 13, Viljareal i Espanjol po 11, Atletik Bilbao 9, itd.

Povezana vest:  Odložen meč argentinskog prvenstva zbog napada na igrača