Romelu Lukaku

Everton bolji od Njukasla

Fudbaleri Evertona pobedili su danas na svom terenu Njukasl sa 3:2 u poslednjoj utakmici šestog kola engleske Premijer lige. Everton je tako upisao drugu pobedu u nizu, dok je Njukasl okončao svoju mini-seriju od dva trijumfa.
Prvo poluvreme na stadionu Gudison park obeležio je Romelu Lukaku, sa dva gola i jednom asistencijom. Lukaku je „karamele“ doveo u vođstvo već u petom minutu, da bi u 25. asištirao Rosu Barkliju za 2:0. Everton je do poluvremena postigao još jedan gol, Lukaku je u 37. minutu povisoa na 3:0.
Njukasl je na početku drugog poluvremena, u 51. minutu smanjio rezultat preko Joana Kabajea, da bi Loik Remi u 90. postavio konačnih 3:2.
Everton je tako posle kompletnog šestog kola Premijer lige došao do šestog mesta na tabeli sa 12 bodova, dok je Njukasl ostao na 16. Sa sedam bodova.