UEFA-Liga-Evrope

LIGA EVROPE

Fiorentina bolja od Dnjepra, Ludogorec lako protiv Dinama

Fudbaleri Fiorentine savladali su večeras u gostima ekipu Dnjepra sa 2:1, istim rezultatom Makabi je slavio u Bordou, dok je Ludogorec bio ubedljiv na domaćem terenu protiv zagrebačkog Dinama (3:0), u večerašnjim utakmicama drugog kola Lige Evrope.
Po hladnom vremenu u raskvašenom terenu u Dnjepropetrovsku bolje su se snašli „ljubičasti“ iz Firence, za koje je poslednjih desetak minuta odigrao srpski defanzivac Nenad Tomović. Na poluvremenu nije bilo golova, potom su dva postignuta iz penala, a pobedu gostima obezbedio je veteran Ambrozini.
Makabi iz Tel Aviva priredio je novo razočaranje navijačima Bordoa slaveći posle preokreta, dok je bugarski Ludogorec, koji je izbacio Partizan u kvalifikacijama za Ligu šampiona, lako izašao na kraj i sa zagrebačkim Dinamom.
Maribor je ostao bez ijednog boda pošto je poražen na gostovanju Viganu (3:1), Svonsi je teško srušio otpor Sent Galena (1:0), dok je Ajntraht iz Frankfurta bez problema trijumfovao na Kipru protiv Apoela (3:0).
Kompletni rezultati drugog kola lige Evrope:
A grupa:
Svonsi – Sent Galen 1:0 (Rotlidž 52)
Kuban – Valensija 0:2 (Alkaser 73, Feguli 81)
Tabela: Svonsi 6 bodova, Sent Galen i Valensija po 3, Kuban 0.
B grupa:
Ludogorec – Dinamo Zagreb 3:0 (Žuninjo 12, Misiđan 34, Dijakov 61)
Černomorec – PSV Ajndhoven 0:2 (Depaj 13, Jozefson 88)
Tabela: Ludogorec 6 bodova, PSV i Černomorec po 3, Dinamo Zagreb 0.
C grupa:
Esbjerg – Salcburg 1:2 (Pate 89 – Alan 6, 37)
Elfsborg Standard Lijež 1:1 (Klaeson 23 – Mujangi 62)
Tabela: Salcburg 6 bodova, Esbjerg 3, Standard i Elfsborg po 1.
D grupa:
Vigan – Maribor 3:1 (Pauel 22, 90+1, Votson 34 – Tavares 60)
Rubin – Varegem 4:0 (Duplus 60. autogol, Jeremenko 73, Rjazancev 81, Načo 89)
Tabela: Runin 6 bodova, Vigan 4, Varegem 1, Maribor 0.
E grupa:
Fereira – Panduri 1:1 (Rodrigez 49 – Momčilović 5)
Dnjepar – Fiorentina 1:2 (Seleznjov 57. penal – Rodrigez 53. penal, Ambrozini 73)
Tabela: Fiorentina 6 bodova, Dnjepar 3, Panduri i fereira po 1.
F grupa:
Apoel – Ajntraht Frankfurt 0:3 (Aleksandru 27. autogol, lakić 60, Jung 66)
Bordo – Makabi Tel Aviv 1:2 (Žusi 48 – Itzaki 71, Mika 80)
Tabela: Ajntraht 6 bodova, Makabi 4, Apoel 1, Bordo 0.
G grupa:
Genk – Tun 2:1 (Gorijus 55, Fosen 63 – Martinez 90+3)
Rapid Beč – Dinamo Kijev 2:2 (Burgštaler 53, Trimel 90+4 – Jarmolenko 30, Dibon 34. autogol)
Tabela: Genk 6 bodova, Tun 3, Rapid i Dinamo Kijev po 1.
H grupa:
Liberec – Estoril 2:1 (Sural 15, Kovač 62 – Leal 45)
Sevilja – Frajburg 2:0 (Peroti 63. penal, Baka 90+1)
Tabela: Sevilja 6 bodova, Liberec 4, Frajburg 1. Estoril 0.
I grupa:
Rijeka – Betis 1:1 (Benko 10 – Sedrik 14)
Olimpik Lion – Gimaraeš 1:1 (Gonalons 53 – Mazu 39)
Tabela: Gimaraeš 4 boda, Olimpik Lion i Betis po 2, Rijeka 1.
J grupa:
Legija – Apolon 0:1 (Sangoj 56)
Trabzon – Lacio 3:3 (Erdogan 12, Mjerzejevski 22, Paulo 35 – Onaci 29, Flokari 84, 85)
Tabela: Trabzon i Lacio po 4 boda, Apolon 3, Legija 0.
K grupa:
Tromzo – Šerif 1:1 (Ondrašek 65 – Rikardinjo 87)
Anži – Totenhem 0:2 (Defo 34, Čedli 40)
Tabela: Totenhem 6 bodova, Šerif 2, Tromzo 1, Anži 0.
L grupa:
AZ Alkmar – PAOK 1:1 (Guveluv 82 – Salpingidis 90+3)
Šahtjor Karagandi – Makabi Haifa 2:2 (Finončenko 40, Tarasov 45 – Rajo 54, Turgeman 79)
Tabela: PAOK i AZ Alkmar po 4 boda, Šahtjor i Makabi po 1.

Povezana vest:  SP BRAZIL 2014, Argentina na penale pobedila Holandiju za finale SP