Adnan JanuzajJunajted preokretom do bodova u Sanderlendu

Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su večeras kao gosti ekipu Sanderlenda sa 2:1 posle preokreta i i bolje igre u drugom poluvremenu.
Preostali meč današnjeg programa sedmog kola Premijer lige obeležio je talentovani tinejdžer Adnan Januzaj, Albanac sa belgijskim pasošem. Domaćin je poveo već u petom minutu, nervozni igrači Junajteda u nastavku su dugo tražili put do protivničke mreže, a sve je sa dva pogotka rešio 18. Januzaj, koji je nastupio u startnoj postavi gostujućeg tima.
Kapiten „crvenih đavola“ Nemanja Vidić odigrao je svih 90 minuta i zaradio žuti karton.
Ovom pobedom Mančester Junajted se približio gornjem delu tabele i zaostaje šest bodova za vodećim Liverpulom.
Sanderlend – Mančester Junajted 1:2 (Gardner 5 – Januzaj 55, 61)
Odigrano ranije danas:
Kardif – Njukasl 1:2 (Odemvinge 58 – Remi 30, 38)
Liverpul – Kristal Palas 3:1 (Suarez 13, Staridž 17, Džerard 38. penal – Gejl 77)
Hal – Aston Vila 0:0
Fulam – Stouk 1:0 (Bent 83)
Mančester Siti – Everton 3:1 (Negredo 17, Aguero 45, Hauard 69. autogol – Lukaku 16)
Sutra se sastaju Norič – Čelsi, Sautempron – Svonsi, Totenhem – Vesthem i Vest Bromvič Albion – Arsenal.
Tabela: Liverpul 16 bodova, Arsenal 15, Mančester Siti i Totenhem po 13, Everton 12, Čelsi, Sautempton i Hal po 11, Mančester Junajted 10, itd.