Diego Costa AtleticoKošta sa dva gola doneo pobedu Atletiku

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su danas na svom terenu Seltu sa 2:1, u utakmici osmog kola španskog prvenstva i ostvarili osmu pobedu u ligi.
Dvostruki strelac u madridskom timu bio je Dijego Košta, koji je postigao golove u 41. i 61. minutu. On je prethodno, u 26. Minutu promašio jedanaesterac. Košta je tako postigao 10 golova u prvih osam utakmica u Primeri.
Jedini gol za Seltu postigao je Manuel Nolito u 70. minutu.
Dijego Košta, koji je rođen u Brazilu, prošle nedelje je razgovaraosa selektorom Španije Visenteom del Boskeom o mogućnosti da igra za reprezentaciju Španije.
Pobedom na svom stadionu „Visente Kalderon“, Atletiko Madrid se sa 24 boda izjednačio na prvom mestu na tabeli s Barselonom, koja je sinoć pobedila Valjadolid sa 4:1 i ostvarila osmu pobedu u isto toliko utakmica.
Selta zauzima 16. mesto na tabeli sa šest bodova.
Preostale tri utakmice igraju se večeras: Sevilja – Almerija, Hetafe lo- Betis i Atletiko Bilbao – Valensija.

Povezana vest:  Demonstracije u Brazilu protiv FIFA i Mundijala