Brasil. 2014

KVALIFIKACIJE ZA SP 2014

Kolumbija posle preokreta na Mundijalu

Tri jedanaesterca, deset žutih i jedan crveni karton, neverovatan preokret uz šest postignutih golova, stalo je u 90 minuta utakmice Kolumbija – Čile (3:3) posle koje su su Kolumbijci i definitivno obezbedili učešće na Svetskom fudbalskom prvenstvu u Brazilu 2014. godine.
Motivisani činjenicom da im pozitivan rezultat u duelu sa Čileom donosi siguran odlazak na Mundijal, prvi u ovom veku, Kolumbijci umalo nisu pokvarili svečarsku atmosferu na ispunjenom stadionu u Barankilji.
Posle nepunih pola sata igre na tribinama je vladao muk, jer je Čile vodio sa 3:0! Dešavanja na terenu od 19. do 29. minuta delovala su nestvarno. Artur Vidal iz jedanaesterca, a potom Aleksis Sančes dva puta iz igre doneli su Čileancima, činilo se, nedostižnu prednost.
Igra Kolumbije raspala se u potpunosti. Postavljalo se samo pitanje sa kojom razlikom će Čile dobiti ovu utakmicu pošto su Kolumbijci delovali kao razbijena vojska. Neočekivano, poklon je stigao od protivničke strane pošto je Karlos Karmona u 66. minutu dobio crveni karton.
Bio je to vetar u leđa domaćinu koji je od 69. do 84. minuta postigao tri gola i stigao do izjednačenja kojim je izvadio vizu za Brazil. Teofilo Gutijeres je najpre smanjio prednost Čileanaca, da bi Radamel Falkao dva puta bio precizan sa penala i postavio konačnih 3:3.
Golovima Ezekijela Lavecija (dva) i Rodriga Palasija Argentna je na Monumental stadionu savladali Peru sa 3:1 i kolo pre kraja kvalifikacionog ciklusa i teoretski obezbedila prvo mesto. Strelac počasnog pogotka za Peru bio je Klaudio Pizaro.
Rezultati, strelci i tabela posle 15. kola kvalifikacija:
BUENOS AJRES: Argentina – Peru 3:1 (2:1)
strelci: Ezekijel Laveci u 23. i 35, i Rodrigo Plasio u 47. minutu za Argentinu, a Klaudio Pizaro u 21. za Peru.

Povezana vest:  Hodžson se ne plaši povratka na posao uprkos virusu

SAN KRISTOBAL: Venecuela – Paragvaj 1:1 (0:1)
strelci: Luis Manuel Seihas u 83. minutu za Venecuelu, a Edgar Benitez u 28. za Paragvaj.

BARANKILJA: Kolumbija – Čile 3:3 (0:0)
strelci: Teofilo Gutijeres u 69. i Radamel Falkao u 75. i 84. minutu iz jedanaesteraca za Kolumbiju, a Arturo Vidal u 19. (jedanaesterac) i Aleksis Sančes u 22. i 29. minutu za Čile.

Povezana vest:  Krstičić se emotivnom porukom oprostio od Zvezde

KITO: Ekvador – Urugvaj 1:0 (1:0)
strelac: Džeferson Montero u 30. minutu.