USA engleska ispred gola

KVALIFIKACIJE ZA SP 2014

Meksiko i pored poraza u baražu

Iako su poraženi od Kostarike (1:2) Meksikanci još nisu izgubili sve šanse da se nađu u završnici Svetskog fudbalskog prvenstva 2014. godine, a priliku da „uskoče“ u poslednji vagon za Brazil omogućili su im Amerikanci koji su u meču za infarkt savladali Panamu sa 3:2.
U 90. minutu utakmice u Panama Sitiju domaćin je vodio sa 2:1. Bio je to rezultat koji Panamu vodi u baraž, a Meksiko u provaliju. Da nije bilo nadoknade vremena Meksikanci bi prvi put od 1990. godine „preskočili“ Mundijal.
Ovako, u naredna četiri minuta koliko je utakmica bila produžena Amerikanci su postigli dva gola i Panamu gurnuli u ambis, a Meksikancima najdirektnije pomogli da u dve utakmice sa Novi Zelandom ipak stignu do Brazila.
Sve je interesantnije ako se zna da su Amerikanci još ranije obezbedili učešće na SP i da sa rezultatskog stanovišta utakmica protiv Paname za njih nije imala nikakav značaj. Baš kao što ni Kostariki, osim međusobnog prestiža, ništa nije donosila pobeda protiv Meksika. I oni su još ranije izvadili vizu za Brazil.
Treći učesnik Mundijala iz Zone KONKAKAF (Srednja i Sverna Amerika) je reprezentacija Hondurasa koja je igrala nerešeno protiv Jamajke – 2:2. Hondurašanima je upravo bod bio potreban da treći put u istoriji postanu učesnici završnice Svetskog prvenstva.
Rezultati, strelci i konačna tabela KONKAKAF Zone:
SAN HOSE: Kostarika – Meksiko 2:1 (1:1)
strelci: Brajan Ruiz u 26. i Alvaro Saborio u 64. minutu za Kostariku, a Oribe Peralta u 29. za Meksiko.

Povezana vest:  JELEN SUPER LIGA, Kaluđerović: Imao sam osećaj da ću dati gol

KINGSTON: Jamajka – Honduras 2:2 (1:2)
strelci: Je-Von Votson u 3. i Rodolf Ostin u 58. minutu iz jedanaesterca za Jamajku, a Karlo Kostli u 1. i Mejnor Figueroa u 33. za Honduras.
PANAMA SITI: Panama – S A D 2:3 (1:0)
strelci: Gabriel Tores u 18. i Luis Tehada u 83. minutu za Panamu, a Majkl Orosko u 64, Grejem Zusi 92. i Aron Johanson u 94. minutu za SAD.